БОРИСПОЛЬ на ЛАДОНИ

ИНФОРМАЦИОННО-СПРАВОЧНЫЙ ПОРТАЛ

КАТАЛОГ ТОВАРОВ, УСЛУГ, КОМПАНИЙ, ПРЕДПРИЯТИЙ


  
 
   

direct

Лечение алкоголизма и лечение наркомании в наркологическом центре реабилитации "Мед-Захид"


- Создание сайтов любой сложности в Борисполе.
Частные уроки вождения Киев, автоинструктор Киев.

Добавиться в каталог

 

Великие люди

Последние коментарии

ROME PUZZLE

Игра - ROME PUZZLE

 

Властелин кольца

Властелин кольца

 

 STREET WORKOUT

STREET WORKOUT

 

Твоя жизнь изменится

 Измени свою жизнь

 

Мотивация

 Мотивация
 
 

Екологічна катастрофа на Бориспільщині

Продовження боївПродовження боїв за землю чи екологічна катастрофа на Бориспільщині?

«Наші діти тут народилися й виросли, іншої домівки у них не було. Але вже не один рік нас намагаються вигнати звідси будь-яким чином. Тепер ось і наші землі сміттям отруюють!» Із такими словами мене зустріли зо три десятки людей, які мешкають в урочищі Осокорки — на тій його частині, яка відноситься до Гнідинської сільської ради.

Із чого все почалося
Місцеві скупчились на вузькій вуличці, яка ніби тоне в обіймах дерев, та із надією в очах очікують на будь-яку допомогу. Історично так склалося, що київське урочище Осокорки адміністративними межами поділено надвоє: одна частина відноситься до Київської міської державної адміністрації, інша — до Бориспільської РДА (Гнідинської сільської ради).

Ще на початку 90-х років питаннями про надання дозволів індивідуального житлового будівництва в урочищі Осокорки займалася Київська міська державна адміністрація. Своїм розпорядженням у 1998 році вона надала такий дозвіл мешканцям, які на той час ще не оформили правовстановлюючі документи. Але у зв’язку із встановленням меж між Києвом та Київською областю саме цю частину території урочища віднесли до Бориспільської РДА (Гнідинської сільської ради). Тоді люди створили тут садовий кооператив «Вікторія-Плюс». На іншій частині території був створений обслуговуючий кооператив «СТ «Стадне»» (далі — ОК «СТ «Стадне»). «Увесь цей час ми жили дружно, допомагали один одному, потихеньку добудовували свої домівки та обживались на цих землях», — розповідають місцеві.

Але у 2007 році люди дізналися, що розпорядженням Бориспільської РДА дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 25 га в довгострокову оренду (строком на 49 років) для ведення колективного садівництва (куди входять і землі членів СК «Вікторія-­Плюс») надано ОК «СТ «Стадне» без відома та згоди на те місцевих мешканців. Власником орендованої землі став підприємець Юрій Давиденко.

Моя хата — не моя?
Після приєднання до ОК
«СТ «Стадне» увійшли всі землі СК «Вікторія-Плюс», з чим місцеві так і не змогли погодитися. Почалися судові тяганини. Одна сторона намагається домогтися справедливості, відстоявши свої домівки. Інша будь-якими шляхами хоче змусити людей залишити ці землі, адже вони вже в оренді іншого товариства начебто цілком законно.
«Як можна було чиновникам приймати рішення про надання землі в оренду, навіть не подивившись, що коїться на цій території? Ми тут живемо не з учорашнього дня, а землі в оренді ніби незасіяне поле», — говорить місцевий житель Віталій Ковтонюк.

Екологічна катастрофа та її наслідки
Суди, погрози, навіть самовільне вимкнення світла, як кажуть місцеві, давно заважають спокійно жити.
«В останні роки з’явився ще один метод боротьби за землю, — переконують жителі «Вікторії-­Плюс», — на незабудовані території завозиться різне сміття: будівельні відходи, пластик, відходи деревини, різного роду будівельні суміші тощо».

У 2015 році на прохання місцевих жителів Київською обласною державною екологічною інспекцією здійснено розрахунок розміру шкоди, завданої внаслідок забруднення та засміченням цих земель. Згідно з висновком, площа засмічених ділянок становить 34 650 кв. м та 7 500 кв. м, висота сміття сягає по 1,5 метра. Розмір шкоди, зумовленої засміченням землі відходами 4 класу небезпеки, становить близько 9,5 млн грн. На території засипаної водойми невідомими особами облаштовано земельні ділянки. У квітні цього ж року Бориспільським відділом поліції зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 (забруднення або псування земель) із урахуванням висновків екологів. Наразі справа розслідується.

Приїхавши на місце, бачу купи сміття прямо у водоймах. «Таким чином намагаються розширити землі. Уже не одне озеро засипано сміттям, зверху чималий шар ґрунту — от і нова ділянка, — розповідають люди. — Поверхневі води у цій місцевості знаходяться дуже близько, тому, фактично, ми вживаємо забруднену сміттям воду. Наші діти живуть із постійним болем у суглобах та колінах, і ми маємо висновки лікарів, що це виникає через велику кількість металів у питній воді».

«Навіщо орендарю збільшувати свою територію, до того ж, таким чином?» — дивуюся я. За версією жителів СК «Вікторії-Плюс», на засипаних сміттям ділянках орендар будує домівки та продає їх переселенцям зі Сходу.
Версія власника орендованих земель Юрія Васильовича Давиденка інша: він запевняє, що члени СК «Вікторія-Плюс» самі завезли на ці землі побутове сміття, а тепер не знають, що з ним робити. «Кілька років тому я сам писав заяву до бориспільської поліції із проханням знайти та покарати власників сміття, яке викинуте на моїх землях», — каже Юрій Давиденко.

У пошуках допомоги
Куди тільки не зверталися за допомогою жителі проблемного кооперативу, але конкретних дій досі так і не дочекалися. «Ми вже навіть і Ю. Луценка проінформували щодо порушення прав громадян і щодо забруднення території», — розповідає Леся Левченко про їхнє нещодавнє звернення до Генерального прокурора України.

18 жовтня члени СК «Вікторія-­Плюс» прийшли на особистий прийом до очільника Бориспільської РДА Олександра Туренка. «Це не перший керівник району на нашому шляху пошуку справедливості, ми були і у попередніх. От тільки ніхто допомогти по-справжньому так і не зміг», — чекаючи своєї черги в холі приймальні, розповідають мешканці садового кооперативу.

Олександр Валентинович уважно вислухав людей і досить швидко дав свою пораду щодо подальших дій. «Перш за все, я б вам радив звернутися до Київської міської державної адміністрації. Ситуація щодо спірних земель заплутана, і навіть по публічній кадастровій карті ми бачимо, що розмежування між Києвом та областю проведено некоректно. Щодо екологічної ситуації, то можу сказати точно — треба звертатися до Державної екологічної інспекції України. Лише там вам допоможуть», — так висловився очільник району.

Прислухавшись до порад нового керівника району, люди вже наступного дня звернулися до Держекоінспекції України із проханням зробити додатковий огляд земель у зв’язку із продовженням їх засмічення. На підтримку вимог щодо попередження екологічного лиха у цій місцевості долучилися і активісти профільної громадської організації «Національна Екологічна Безпека». Їхні представники оглянули засмічені території та розпочали власне розслідування цієї ситуації.

• • •
Чи вирішиться проблема територіального поділу Осокорків — покаже час. А от хто тут має рацію, а хто ні, розбиратися повинні відповідальні органи. Екологічна ж ситуація має прояснитися в найближчі тижні. Забруднювати землю не має права ніхто, особливо коли таке трапляється через жадібність до грошей.

Добавить комментарий или сообщить об ошибке


Реабилитационный центр "Мед-Захид" Лікування наркоманії, алкоголизму,  ігроманії в реабілітаційному центрі "Мед-Захід"

Женщина среди цветов

Погода

Прогноз погоды в Борисполе

Все права защищены © 2018. Разработано студией