БОРИСПОЛЬ на ЛАДОНИ

ИНФОРМАЦИОННО-СПРАВОЧНЫЙ ПОРТАЛ

КАТАЛОГ ТОВАРОВ, УСЛУГ, КОМПАНИЙ, ПРЕДПРИЯТИЙ


  
 
   

direct

Лечение алкоголизма и лечение наркомании в наркологическом центре реабилитации "Мед-Захид"


- Создание сайтов любой сложности в Борисполе.
Частные уроки вождения Киев, автоинструктор Киев.

Квантро пицца Борисполь

Затверджено новий розклад руху автобусів на маршруті № 2

Добавиться в каталог

 

Великие люди

Последние коментарии

ROME PUZZLE

Игра - ROME PUZZLE

 

Властелин кольца

Властелин кольца

 

 STREET WORKOUT

STREET WORKOUT

 

Твоя жизнь изменится

 Измени свою жизнь

 

Мотивация

 Мотивация
 

 

гелиевые шары Борисполь

 

Безкоштовного інсуліну в Борисполі немає

інсулінБлокада інсуліну в Борисполі

У листопаді на одній із планових нарад у Бориспільського міського голови директор аптеки №24 Олена Хомич повідомила, що кошти на безкоштовний інсулін у них закінчилися, а люди продовжують звертатися.

Головний лікар Бориспільської ЦРЛ Олександр Щур повідомив, що за програмою реімбурсації інсуліну працюють ще й інші аптеки, тож субвенція спрямована не лише на аптеку №24, і дві аптечні мережі не використали коштів на інсулін. Також він дорікнув міській владі, чому депутати виділили кошти з міського бюджету на програму.

«Діабет», а місто їх не використовує для діабетиків?

Ситуацію прокоментувала «Вістям» заступник мера Борисполя Людмила Пасенко: «Зросла кількість людей, які йдуть до міської ради скаржитися на відсутність у центральній аптеці безкоштовного інсуліну. Олена Хомич звернулася з проханням, щоб кошти, які не використали інші аптеки, перенаправили аптеці №24. Заклад має всі умови для зберігання препаратів і готовий і забезпечувати ними населення. Міська влада звернулася до Бориспільської ЦРЛ з проханням повідомити, які ще аптеки можуть забезпечувати діабетиків безкоштовним інсуліном», — пояснила співрозмовниця.

Мільйони на інсулін
Коментуючи, як було розподілено кошти між аптеками, Олександр Щур зазначив, що з державної казни Борисполю на безкоштовний інсулін було виділено майже 1,5 млн грн. Районна влада додала близько 1 млн 100 тис. грн. Кошти були надані трьома закладам: Аптека №24, ПП «Ліоніс» та ТОВ «Аптека 194». Коли з’ясувалося, що ТОВ «Аптека 194» протягом двох місяців використала тільки 258 грн 94 коп., з нею розірвали договір і передали кошти іншій — ТОВ «ВЕЛЕС ФАРМ». Але процедура переоформлення задовга: два місяці аптека не може отримати від Мінохорони здоров’я код доступу до програми реімбурсації вартості інсуліну. «У результаті: гроші є, інсулін у аптеці є, а відпускати його за безкоштовними рецептами заклад не може», — констатує пан Олександр і підсумовує, що наразі Аптека №24 ресурс вичерпала. На початку грудня вона отримає ще 94 тис. грн. У ПП «Ліоніс» кошти теж закінчуються, а ТОВ «ВЕЛЕС ФАРМ» з наступного тижня почне видавати ліки, щоб до кінця року освоїти кошти.

Позиція мерії
Міська влада виділила 1 млн 400 тис. грн на «Діабет». Але вони поки не використовуються. «Ми виділили кошти на міську програму «Діабет», — пояснює Людмила Пасенко, — бо цими грошима прагнули підстрахуватися: раптом не вистачить державної субвенції. Виявляється, грошей по субвенції вистачає. Тож чому міський бюджет має брати зобов’язання держави? У діабетиків є багато проблем. Наприклад, держава не відшкодовує витратні матеріали та вироби медпризначення для інсулінозалежних: тести, інсулінові шприці, голки тощо. А у Борисполі є ще й 15 діток, життя яких залежить від інсуліну. Тож на ці кошти допомагатимемо хворим дітям і їхнім батькам».

Де аптека з лімітом?
«Вістям» Олександр Щур, який є відповідальним за розподіл коштів між аптеками, повідомив адреси закладів, які працюють з інсуліном за програмою реімбурсації.
«Ці аптеки є у головному корпусі лікарні. Щоб пацієнти могли отримати рецепт і тут придбати препарати», — каже головлікар.

Пункт ПП «Ліоніс», що навпроти травмпункту, ліки має і проблем із забезпеченням безкоштовним інсуліном не існує. У мережі аптек «ВЕЛЕС ФАРМ», що на знаходиться на території лікарні з тильного боку головного корпусу, на запитання, чи можна у цій аптеці придбати інсулін за безкоштовним рецептом, аптекар повідомила, що у них досі налагоджують програмне забезпечення!

Таємниця чи халатність?
Після пошуків безкоштовного інсуліну питань залишилось більше, ніж відповідей.
• Чому виникла прогалина в інформуванні населення?
• Чому там, де приймає ендокринолог, у жодному з кабінетів чи біля кабінету немає інформації, у яких аптеках можна придбати інсулін за безкоштовним рецептом? Олександр Щур запевняє, що пацієнтам достатньо усної інформації від лікаря.
• Чому ж тоді пацієнти продовжують безуспішно шукати життєво необхідні для них ліки у Бориспільській центральній аптеці, а про інші заклади, які мають кошти, і директор 24-ї аптеки Олена Хомич, і представники міської влади дізнаються на плановій нараді наприкінці бюджетного року?
• Як збирається «ВЕЛЕС ФАРМ» до кінця року забезпечити пацієнтів інсуліном на суму 500 тис. грн тільки державної субвенції? Адже всі неосвоєні кошти повернуться назад до держказни. І у наступному році виділена сума може бути значно меншою через невикористану цьогоріч.
• У цьому році в Україні діють програми відшкодування вартості препаратів для лікування захворювань, поширених у державі.
З 1 квітня 2017 року стартувала програма «Доступні ліки». Відповідно до неї, пацієнти можуть за рецептом безкоштовно отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Місяцем пізніше запущено програму реімбурсації (відшкодування вартості) препаратів інсуліну. Кожній із цих програм знадобився ще місяць, щоб отримати кошти і запрацювати. Визначено препарати, на які держава виділяє цільову субвенцію, і її сума залежить від того, яка кількість хворих у регіоні потребує їх. Комунальна аптека №24 працює за усіма держпрограмами.

до теми
Якщо ліки не підходять
Багато пацієнтів скаржаться, що їхній організм погано сприймає ліки, які можна отримати за безкоштовним рецептом. Однак і вони мають можливість скористатися допомогою держави. Просто за дорожчі препарати доведеться доплатити різницю в ціні.

 

Добавить комментарий или сообщить об ошибке


Реабилитационный центр "Мед-Захид" Лікування наркоманії, алкоголизму,  ігроманії в реабілітаційному центрі "Мед-Захід"

Женщина среди цветов

Погода

Прогноз погоды в Борисполе

Все права защищены © 2019. Разработано студией